O nas

Blog psychologiczny Fundacji Rozwoju Osobowości „Inner Home” tworzą:

Mariola Kijak – Tempska
Witam. Jestem psychologiem i psychoterapeutką. Zajmuję się psychoterapią osób dorosłych, młodzieży i   dzieci. Pracuję w nurcie psychodynamicznym. Lubię spotkania i rozmowy z ludźmi, wspólne działanie i poszukiwanie rozwiązań trudnych spraw. W życiu zawodowym najbardziej cieszy mnie to, że moja praca jest jednocześnie pasją i ciekawą przygodą. Bardzo rzadko wychodzę zmęczona ze swojego gabinetu, a bardzo często – zaciekawiona, wzruszona, przejęta. Wiem, że to, co robię, pomaga innym, ale również rozwija i cieszy mnie samą. Chcę się tym dzielić, dlatego założyłam Fundację Rozwoju Osobowości „Inner Home”, a później portal psychologiczny „Psycho-Pudełko” składający się z bloga i forum psychologicznego. Zaprosiłam do współpracy osoby, które chcą razem ze mną propagować  wiedzę psychologiczną i pisać o tym, co w psychologii ich fascynuje i co warto przekazać dalej. Ja, w zgodzie ze swoimi zainteresowaniami,  piszę głównie o psychoterapii i prowadzę na forum dział „Oddam problem w dobre ręce”. Nadzoruję również pracę całego Zespołu.

Jeśli chciałbyś/chciałabyś dołączyć do grona wolontariuszy prowadzących nasz blog – wyślij swoje CV i próbkę tekstu na adres: mariola@innerhome.pl. Jeśli chcesz opublikować swój pojedynczy artykuł – po prostu go przyślij, a my po analizie i korekcie – opublikujemy go na blogu wraz z informacją o Tobie i Twojej działalności. Zapraszam do współpracy z nami!

Maria Krzemień
Jestem psychologiem i trenerem umiejętności psychospołecznych. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz roczny kurs Trenera Warsztatu Umiejętności Psychospołecznych. Mój zawód to powołanie – dużo radości sprawia mi pomaganie i wskazywanie drogi innym. Nieustannie szukam inspiracji i pomysłów na warsztaty rozwojowe. W wolnych chwilach piszę, bo lubię i podobno potrafię – artykuły, krótkie teksty dla celów zawodowych i osobistych. W Inner Home jestem dlatego, że zawsze bliska mi była idea popularyzacji wiedzy psychologicznej.

Agata Krzyżek
Jestem psychologiem i trenerem umiejętności społecznych. Od kilku lat pracuję z dziećmi – jako trener twórczości (OTE „Kangur”), terapeuta (Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Tęcza”) i psycholog szkolny (Zespół Placówek Oświatowych „Scherzo”). Przebywanie z dziećmi i wspieranie ich rozwoju jest nie tylko moją pracą, ale i pasją. Poza zagadnieniami związanymi z psychologią dziecka, z chęcią zgłębiam także tajniki relacji międzyludzkich, co wykorzystuję w pracy trenerskiej, organizując warsztaty umiejętności psychospołecznych. Należę do osób, którym trudno jest usiedzieć dłużej w jednym miejscu, kocham góry, narty, rower i podróże. Jestem marzycielką i mnóstwo czasu spędzam na rozmyślaniu.

Małgorzata Markowska
Jestem pedagogiem socjalnym i opiekuńczym, opiekuńczo-wychowawczym oraz resocjalizacyjnym z profilaktyką społeczną, absolwentką Uniwersytetu Śląskiego. Obecnie kształcę się podyplomowo w IPS Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku pt. kryzysy psychologiczne i interwencja kryzysowa. Ukończyłam II-stopniowy kurs języka migowego. Doświadczenie w pracy z drugim człowiekiem zdobyłam w trakcie wolontariatu, praktyk studenckich oraz pracy zawodowej m.in. w Zespole Opiekuńczo-Wychowawczym, Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Ośrodku Interwencji Kryzysowej oraz jako terapeuta w Środowiskowym Domu Samopomocy dla osób z Chorobą Alzheimera. Ukończyłam także kursy i szkolenia  które pozwoliły mi zdobyć cenną wiedzę oraz rozwinąć własną osobę, a w rezultacie właściwie i skutecznie działać na rzecz innych. Prywatnie uwielbiam morze, konie i filmy dokumentalne.

Anna Ochał
Studiuję psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Główny obszar moich  zainteresowań to psychologia kliniczna dziecka oraz interwencja kryzysowa. W tym właśnie obszarze chciałabym się dalej kształcić.  Systematycznie poszerzam swoją wiedzę, uczestnicząc w różnych szkoleniach i warsztatach.  Współpracuję z Maltańskim Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom i ich Rodzinom oraz z Ośrodkiem Wczesnej Pomocy Psychologicznej, gdzie prowadzę terapię dzieci z autyzmem.  W wolnym czasie jeżdżę na rowerze, radość sprawa mi poznawanie nowych miejsc.

Marta Piecuch
Jestem studentką psychologii ze specjalnością kliniczno – sądową. W zakresie psychologii najbardziej interesuje mnie psychopatologia, głównie uzależnienia i zaburzenia jedzenia, a także zagadnienia związane z osiąganiem sukcesów w życiu. Doświadczenie związane z kierunkiem, który studiuje, a który równocześnie stał się moją pasją, zdobyłam m.in. przy opiekowaniu się chłopcem chorym na porażenie mózgowe oraz pomagając dzieciom i młodzieży w świetlicy  socjoterapeutycznej. W  wolnych chwilach  lubię uprawiać sport m.in. bieganie, jazdę na rowerze, pływanie, fitness. Interesuje mnie również teatr. Lubię ludzi, przebywać z nimi, rozmawiać -  uważam, że każdy z nich wnosi coś nowego w moje życie. Na blogu „Inner Home”  będę pisać głównie artykuły dotyczące zaburzeń jedzenia i uzależnień.

Marta Szemraj
Jestem psychologiem o szerokich zainteresowaniach zawodowych, co niejako jest moją zmorą, ponieważ nie mogę się zdecydować, co interesuje mnie najbardziej, a z drugiej strony sprawia, że świat staje się ciekawszy. Jestem humanistką niemalże w tym pierwotnym, szerokim znaczeniu, zatem staram się rozszerzać swoje horyzonty, kiedy tylko mam ku temu okazję. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Jagiellońskim i na chwilę obecną współpracuję z OTE Kangur jako współprowadząca treningi twórczości dla dzieci, z Maltańskim Centrum Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i ich Rodzinom oraz w świetlicy dla niedostosowanej młodzieży, ale nie zamykam się na nowe doświadczenia. Kiedyś psychologia nie była przeze mnie brana pod uwagę jako – w pewnym sensie –  droga przez życie, jednak teraz uważam, że nie mogłam wybrać dla siebie lepszej ścieżki zawodowej i życiowej. Piszę od kiedy byłam dzieckiem, co w połączeniu z moim zawodem daje mi dużo radości. Od dwóch lat fascynuję się narciarstwem i żeglarstwem, a od zawsze uwielbiam spędzać czas z dobrą książką i muzyką.

Justyna Zybura – Leszczak
Jestem pedagogiem i psychoterapeutką. Obecnie w trakcie Kursu Psychoterapii Psychoanalitycznej, organizowanego przez Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic Szpitala Specjalistycznego im. Dr J. Babińskiego w Krakowie. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową. Organizuję również warsztaty dla młodzieży i dorosłych. Z racji ograniczonej ilości wolnego czasu, muszę wybierać między czytaniem reportaży podróżniczych, jogą i kontemplowaniem ekspozycji w rozsianych po całej Europie muzeach sztuki współczesnej. Interesuję się kulturą Japonii, której języka się uczę. Kiedy potrzebuję się wyciszyć, uciekam w słowackie góry.

Paweł Sikora ‣ czubatka.pl
W projekcie Psycho-Pudełko jestem odpowiedzialny za przygotowanie, wdrożenie i administrację niniejszego bloga i powiązanego z nim forum psychologicznego. Na co dzień zajmuję się tworzeniem stron oraz, jak lubię to określać, małym DTP (ulotki, plakaty, broszury) więc i grafika użytkowa również nie jest mi obca.

Jako że największym moim konikiem jest muzyka (w sensie biernym i czynnym) – mały cytat z imć Black Francisa (Pixies):

With your feet on the air and your head on the ground
Try this trick and spin it, yeah
Your head will collapse if there’s nothing in it
And you’ll ask yourself

Where is my mind?

Ela Grabarczyk – Ponimasz
Do zespołu „Psycho-Pudełka” dołączyłam, ponieważ psychologia to moja pasja. Jako psycholog pracuję od kilkunastu lat. Jestem również specjalistą terapii uzależnień. Moje zainteresowania zawodowe koncentrują się na kilku obszarach: rozwoju kompetencji interpersonalnych, interwencji kryzysowej, terapii uzależnień i współuzależnień, problematyki stresu i żałoby oraz problemów tak zwanych „zasadniczych”, będących przedmiotem refleksji psychologii egzystencjalnej i humanistycznej. Jestem również dziennikarzem i felietonistką. Prowadzę autorskiego bloga pt. SCENKI, będącego zbiorem obserwacji i ironicznych refleksji na temat absurdów dnia codziennego. Lubię pisać. Lubię też koty. Obie pasje łączę pisząc artykuły i felietony dla kociarskiego serwisu „Świat Kotów”. Tutaj odpowiadam za redakcję artykułów pisanych przez członków zespołu „Psycho-Pudełko”. W wolnych chwilach zajmuję się grafiką komputerową.

Podziel się z innymi!